Zverejnené: 29. apríla
Amerika - Marec 2008
Deň 7


Po dlhšej odmlke sa k vám opäť nakrátko prihovorím (pripíšem) :-) Som strašne lenivý večer písať, ale strašne, tak mi to prepáčte. V stredu dvadsiateho tretieho apríla som navštívil koncert symfonického orchestra (čoskoro by malo byť k dispozíci CD a DVD nahrané na tomto koncerte) a cez víkend som stihol výlet do Amsterdamu. Určite sa budete pýtať ako bolo a čo som tam robil ;-) Bolo nám výborne. A bol som tam predovšetkým ovoniavať tulipány ;-) V Holandsku je veľmi príjemne, aj keď tá nekonečná rovina ma trošku znepokojovala. Určite sa tam vyberte :-). Mimochodom, v piatok 25. 4. som mal meniny, ešte stále nieje neskoro mi zablahoželať :-)

A teraz vhupnime do stroja času, nech sme o cca mesiac a pol späť niekde úplne inde, v Kalifornii. V ten piatok sa nám veľa neprihodilo, ale užili sme si to. Pracovné prostredie vo firme, v ktorej pracujem, je veľmi priateľské, uvoľnené a pozitívne. Jeden príbeh pre ilustráciu. Už niekoľko rokov po sebe v pobočke v Menlo Parku oslavujú Mardi Gras (tučný utorok). Slávi sa deň pred popolcovou stredou. Moji tamojší kolegovia si oblečú masky a vyrazia veseliť sa do chodieb pobočky. Masky sú hodnotené a na konci karnevalu je vyhlásený víťaz.
Tento rok druhý krát po sebe vyhral tým našej riaditeľky. Hlavná cena je obrovská konzerva veľmi dobrej šunky. Šunka bola vystavená na čestné miesto, hneď vedľa minuloročnej trofeje. Vydržala tam jeden deň. Nasledujúce ráno bola fuč. Zmizla. Naša riaditeľka (Pat) vyhlásila pátranie a po budove rozvešala plagáty s výzvou (PeZ sa večer nudil a plagát upravil a nahradili s Bobom všetky exempláre po budove). A postupne začali, tak obdeň, prichádzať e-maily s fotkami šuniek na rôznych miestach po Kalifornii. Šunka odfotená na hojdačke na detskom ihrisku. Šunka s mostom Golden gate v pozadí. Šunka v náručí neznámych únoscov. Riaditeľka poslala svoju smutnú fotku s fotoalbumom šuniek. Akurát počas nášho pobytu v Menlo Parku sa jedného dňa šunky potichu vrátili späť do jej kancelárie. Ako vysvitlo z posledného e-mailu, šunky zobral na výlet šéf našej riaditeľky za výdatnej pomoci jej podriadených. A to ešte ani nebol 1. apríl (na prvého apríla celý náš tým prišiel do práce v oblekoch). Stále máme v Prahe voľné miesta, ak by ste mali záujem ;-)
Večeru sme si užili v The diner's pub v mestečku Los Gatos (Kocúri, alebo Mačky). Spoločnosť nám robila naša ex-kolegyňa Shirley s rodinou. Vďaka Bobovej GPS mobilnej navigácii som si mohol vychutnať skvelé jedlo a výborné miestne pivo. Bolo to skvelé zakončenie nášho prvého pracovného týždňa. Čakal nás ďalší spoznávací víkend, ale o tom neskôr.

dsc_0122.jpg
1. apríl: PAVUK, Dan, JetPac, datel, Pat, Jaromír, Bob, PeZ.
DSC06094.JPG
Videli ste tieto šunky?
DSC06095.JPG
Schodisko v MPK17.
DSC06096.JPG
Moje miesto v kancelárii.
DSC06097.JPG
PeZ, datel, Brian, Shirley.
DSC06099.JPG
datel, Brian, Shirley, Shirleyn manžel, Bob, ja.
DSC06101.JPG
Bob a ja.
DSC06338.JPG
Vizitka z "The diner's pub".


Pokračovanie
Valid HTML 4.01!
Copyright 2008 PAVUK