Zverejnené: 8. apríla
Amerika - Marec 2008
Deň 4


V utorok sa neudialo nič zvláštneho, ak nerátame úžasný obed v Tureckej reštaurácii v Redwood city. Atmosféra reštaurácie je veľmi príjemná, aj keď vo mne niekedy skôr vzbudzovala pocity Grécka, alebo Cypru ;-) Všetko to tam mal na povel veľmi turecky vyzerajúci postarší pán, majiteľ ako má byť. Jedlo bolo vynikajúce, aj keď, pri servírováni mojej objednávky som sa trochu zarazil, mleté mäso bolo vytvarované do dlhého nahnedlého valčeka. Radšej som to rýchlo pokrájal ;-)
V cene hlavného jedla bola šošovicová polievka (na kyslo, mňam) a dezert baklava (mňááááááááám). Po obede som si dal tureckú kávu, už viem prečo sa u nás pre zalievanú kávu používa tento názov. Na dne šálky ostala po vypití sedlina/lógr.
Pán čašník pri servírování kávy spája obsluhovanie so zábavou a pred položením kávy na stôl ju položí na malú kovovú tácku na šnúrkach a pár krát ňou zatočí. Čo sme boli tam, ani raz mu to nevypadlo, má to dobre nacvičené :-)

Ako som už písal skôr, v požičovni som dostal namiesto auta Ford Focus. Auto nemalo tempomat, čo je v USA v aute vec, bez ktorej sa nezaobídete. Nastavíte si rýchlosť, sadnete si do tureckého sedu a vydáte sa naprieč krajinou. No, späť k Focusu. Človek by čakal, že pri zošliapnutí plynu auto zrýchli. Nie však to, čo som mal ja :-) V mojom prípade len zakmitala ručička ukazovateľa otáčok, zvýšil sa hluk motora a ja som ďalej pokračoval rovnakou rýchlosťou vpred. Zrýchlenie nastalo približne o 3 sekundy, no, srandy kopec. Ale musí sa nechať, vyzerá celkom pekne, v noci mu zaujímavo svietia budíky (su strašne nečitateľné) a má dobré zvukové vybavenie. Podarilo sa mi naladiť tri rockové stanice, tak som si to náležite užíval :-) Fotky interiéru sú v popise iného dňa.

Vyfotil som pre vás hotel v ktorom sme bývali. Mal som izbu na vrchnom poschodí, bolo to super, nikto mi nebehal nad hlavou. Pri fotení som sa nechal inšpirovať reklamnými materiálmi, hotel som odfotil tak, aby nebolo vidieť ani jednu z tých niekoľko prúdových ciest, ktoré okolo neho vedú :-) Hotel je ten komplex budov uprostred fotky.
Keď som býval v tomto istom hoteli na minulej služobnej ceste, hluk z autostrád mi dosť vadil. Ale tentoraz, mi to bolo úplne jedno. Ľahol som si do postele a spal som až do rána ako zarezaný. Aj keď je pravda, že chladničku, čo som mal v izbe, som na noc vypínal. Predsa, kompresor v kombinácii s klimatizáciou bol už aj na mňa trochu priveľa :-)

DSC06073.JPG
Moje približovadlo spredu.
DSC06074.JPG
Reklamná fotka bez ciest a hluku.
DSC06075.JPG
Ford Focus + Homestead = víťazná kombinácia.


Pokračovanie
Valid HTML 4.01!
Copyright 2008 PAVUK