Zverejnené: 2. apríla
Amerika - Marec 2008
Deň 3


Prvý deň v práci. Ešte stále som sa ráno samovoľne zobudil tak pol hodinu pred zazvonením budíka. Jet lag (Pásmová choroba) si so mnou nepekne pohrával(a) :-) Ale stále som na tom bol lepšie ako Dan, ktorý sa budil ráno o šiestej. Pobavilo ma to, pretože pred odchodom do U.S.A. sa tešil na to, že sa konečne vyspí (maju s priateľkou doma malé dieťatko). Som ja ale škodoradostný :-) Datel pre nás zabezpečil krásnu kanceláriu, dokonca sme v nej mali aj okná. U nás sa to berie za samozrejmé, že máme v kancelárii okná, nie však v Spojených štátoch. Tam sú väčšinou miestnosti rozdelené tak, že len veľmi málo miestností má okná (tie po obdvode budovy) a prevažná väčšina miestností uprostred je bez okien. Okná v kancelárii sú privilégiom! Kancle s oknami sa prideľujú podľa zásluh, doby zamestnania a obľúbensti u šéfstva. Ja by som teda kancelmáriu s oknami asi nikdy nedostal ;-) V jednej firme to vymysleli šalamúnsky. Keďže ľudia reptali, prečo niektorí majú kancelárie s oknami a niektorí nie, okná zadebnili a bolo po paráde, všetci si boli rovní. My sme z našej zašívarne na najvrchnejšom poschodí mali krásny výhľad na parkovisko. Sedeli sme v budove číslo 17 v pobočke v Menlo Parku. Tie fotky na Google maps sú fakt úžasné.

V pondelok sme obedovali v čínskej reštaurácii Gin Mon v Belmonte. Sedeli sme okolo okrúhleho stola, uprostred ktorého bola vyvýšená otáčajúca sa časť. Chodili okolo nás čínske panie a po čínsky sa nás pýtali čo si dáme. Našťastie sme šli na obed s jednou čínskou kolegyňou (Ada) a ďalšou čínsky hovoriacou ex-kolegyňou (Shirley), ktoré nám veľmi pohotovo preložili čo pre nás bude bezpečné nechať si naložiť na otáčací sa stred stola. Vďaka tomu som sa vyhol takým pochúťkam ako napríklad smažené kuracie "nohy". Akurát Bobovi museli prekladať všetky exotické pokrmy ako bravčové mäso aby sa aspoň trochu najedol (Bob proste niektoré jedlá "nemusí", napríklad čokoľvek čo vyvhrne more) ;-). Zato PeZ šrotoval všetko čo pred neho položili :-)
Ach, dezerty majú číňania úplne úžasne mňam mňam. A Ázia nám dodáva pekné kolegyne ;-)

Po ceste z práce sme sa zastavili v obrovskom hračkárstve, kde dve veľké deti (PeZ a Bob) neodolali a kúpili si NERF pušky. No, odvtedy to v našej kancelárii vyzerá ako na strelnici. Ešte, že tie šípky sú s molitanu a majú na konci prísavku. Už minimálne 10 krát som sa im vyhrážal že im to všetko zabavím a vrátim až na konci školského roka. Zatiaľ to nezabralo :-)

DSC06069.JPG
Pohľad z okna na parkovisko.
DSC06070.JPG
Hračkkkýýýýýýýýý.


Pokračovanie
Valid HTML 4.01!
Copyright 2008 PAVUK